LYDER
Sonuç Odaklı Dijital Pazarlama Çözümleri

Bizim İşimiz, İşinizi Büyütecek Çözümler Üretmek

Detaylı analizlere dayalı sonuç odaklı stratejiler üretiyor ve tüm dijital pazarlama faaliyetlerinizi sürekli güncel tutuyoruz.

17 +
DENEYİM
98 %
MUTLU MÜŞTERİLER
234 +
TOPLAM SİTE SAYISI
SEO

Sık Sorulan Sorular

SEO “arama motoru optimizasyonu” anlamına gelir. Basit bir ifadeyle SEO, insanlar aşağıdakileri aradığında Google, Microsoft Bing ve diğer arama motorlarındaki görünürlüğünü artırmak için web sitenizi geliştirme süreci anlamına gelir:

SEM, arama motoru pazarlamacılığı veya daha yaygın olarak bilindiği şekliyle arama pazarlamacılığı anlamına gelir.

Arama pazarlaması bir tür dijital pazarlamadır. Ücretli arama yoluyla trafiği yönlendirmeyi amaçlayan bir  terimdir.

Peki SEO ve SEM’in farkı nedir?

  • SEO = arama motorlarından organik trafik çekmek.
  • SEM = arama motorlarından  ücretli trafik çekmek.

Üç tür SEO vardır:

Teknik SEO: Bir web sitesinin teknik yönlerini optimize etmek.
Site İçi SEO: Bir web sitesindeki içeriğin kullanıcılar ve arama motorları için optimize edilmesi.
Site Dışı SEO: Marka varlıkları oluşturmak (örneğin insanlar, markalar, değerler, vizyon, sloganlar, sloganlar, renkler) ve sonuçta marka farkındalığını ve tanınırlığını artıracak şeyler yapmak (yani uzmanlığını, otoritesini ve güvenilirliğini göstermek ve geliştirmek) ve Talep üretimi.

İçerik ve teknik optimizasyonlar üzerinde %100 kontrol sizdedir. Bu, site dışı durumlarda her zaman doğru değildir (diğer sitelerden gelen bağlantıları kontrol edemezsiniz veya güvendiğiniz platformlar kapanırsa veya büyük bir değişiklik yaparsa), ancak bu etkinlikler hala SEO başarı üçlüsünün önemli bir parçasıdır.

SEO’yu bir spor takımı olarak düşünün. Kazanmak için hem güçlü bir hücuma hem de savunmaya ihtiyacınız var ve taraftarlara (diğer bir deyişle seyirciye) ihtiyacınız var. Teknik optimizasyonu savunmanız, içerik optimizasyonunu saldırınız ve site dışı optimizasyonu sadık bir hayran kitlesini çekmenin, etkileşime geçirmenin ve elde tutmanın yolları olarak düşünün.

Bir web sitesinin teknik unsurlarını optimize etmek SEO başarısı için çok önemli ve temeldir. Her şey mimariyle başlar; arama motorları tarafından taranabilen ve dizine eklenebilen bir web sitesi oluşturmak. Arama motorlarının sayfalarınızdaki tüm içeriği (ör. metin, görseller, videolar) keşfetmesini ve bunlara erişmesini kolaylaştırmak istiyorsunuz. Burada hangi teknik unsurlar önemlidir: URL yapısı, gezinme, dahili bağlantı ve daha fazlası.

Deneyim aynı zamanda teknik optimizasyonun kritik bir unsurudur. Arama motorları, hızlı yüklenen ve iyi bir kullanıcı deneyimi sağlayan sayfaların önemini vurgulamaktadır. Önemli Web Verileri, mobil uyumluluk ve kullanılabilirlik, HTTPS ve müdahaleci geçiş reklamlarından kaçınma gibi unsurların tümü teknik SEO açısından önemlidir.

Teknik optimizasyonun başka bir alanı da yapılandırılmış verilerdir (diğer adıyla şema). Bu kodu web sitenize eklemek, arama motorlarının içeriğinizi daha iyi anlamasına ve arama sonuçlarındaki görünümünüzü iyileştirmesine yardımcı olabilir. Ayrıca web barındırma hizmetleri, CMS (içerik yönetim sistemi) ve site güvenliğinin tümü SEO’da rol oynar.

İçerik optimizasyonu

SEO’da içeriğinizin iki ana hedef kitle için optimize edilmesi gerekir: insanlar ve arama motorları. Bunun anlamı, hedef kitlenizin göreceği içeriği (sayfada gerçekte ne olduğunu) ve arama motorlarının göreceğini (kod) optimize etmenizdir. Amaç her zaman faydalı, yüksek kaliteli içerik . Bunu, hedef kitlenizin istek ve ihtiyaçlarını, Google tarafından sağlanan verileri ve rehberliği anlayarak yapabilirsiniz.

İçeriği insanlar için optimize ederken aşağıdakilerden emin olmalısınız:

Deneyiminiz veya uzmanlığınız olan ilgili konuları kapsar.
İnsanların içeriği bulmak için kullanacağı anahtar kelimeleri içerir.
Benzersiz veya orijinaldir.
İyi yazılmış ve gramer ve yazım hatalarından arındırılmış.
Günceldir, doğru bilgiler içerir.
Multimedya içerir (örn. resimler, videolar).
SERP rakiplerinizden daha iyidir.
Okunabilir – insanların paylaştığınız bilgileri anlamasını kolaylaştıracak şekilde yapılandırılmıştır (düşünün: alt başlıklar, paragraf uzunluğu, kalın/italik kullanımı, sıralı/sırasız listeler, okuma düzeyi vb.).

Arama motorları için optimize edilecek bazı temel içerik öğeleri şunlardır:

Başlık etiketleri
Meta Açıklaması
Başlık etiketleri (H1-H6)
Resim alternatif metni

Arama motoru optimizasyonunun da birkaç alt türü vardır. Bu uzmanlık alanlarının her biri kendi açısından “normal SEO”dan farklıdır; genellikle ek taktikler gerektirir ve farklı zorluklar sunar.

Bu tür beş SEO uzmanlığı şunları içerir:

E-ticaret SEO : Ek SEO öğeleri arasında E-ticaret kategori sayfalarının, ürün sayfalarının, yönlü gezinmenin, dahili bağlantı yapılarının, ürün görsellerinin, ürün incelemelerinin, şemanın ve daha fazlasının optimize edilmesi yer alır.
Kurumsal SEO : Bu, çok büyük ölçekte bir SEO’dur. Tipik olarak bu, 1 milyondan fazla sayfaya sahip bir web sitesiyle (veya birden fazla web sitesiyle/markayla) uğraşmak anlamına gelir – veya kuruluşun büyüklüğüne (genellikle yılda milyonlarca veya milyarlarca gelir elde edenlere) bağlı olabilir. Girişim yapmak aynı zamanda birden fazla paydaşın katılımının yanı sıra, yazılım geliştirme ekibi tarafından SEO değişikliklerinin uygulanmasında gecikmeler anlamına da gelir.
Uluslararası SEO : Bu, uluslararası işletmeler için küresel SEO’dur – çok bölgeli veya çok dilli web siteleri için SEO yapmak – ve Baidu veya Naver gibi uluslararası arama motorları için optimizasyon yapmak.
Yerel SEO : Burada amaç, diğerlerinin yanı sıra incelemeleri ve işletme listelerini yönetip alarak web sitelerini yerel organik arama motoru sonuçlarında görünürlük için optimize etmektir.
Haber SEO’su : Haberlerde hız son derece önemlidir; özellikle Google’ın dizinine mümkün olduğunca çabuk girmenizi ve Google Keşfet, Google’ın En Çok Okunan Haberleri ve Google Haberler gibi yerlerde görünmenizi sağlamak. Ödeme duvarları, bölüm sayfaları, haberlere özel yapılandırılmış veriler ve daha fazlası için en iyi uygulamaları anlamaya ihtiyaç vardır.

Seo Hizmeti Alan Mutlu Müşteriler

10 uzerinden 10 ideal bir hizmet. Website tasarım ve seo konusunda destek aldım. LYDER GROUP ekibi gerçekten büyük bir özveri ve samimiyetle hedeflediginiz noktaya ulaşmaniz için gerekli adımları atmanıza yardımcı olacaktır. Çok teşekkür ederim.

Image
Bülent MUTLU

LYDER GROUP ile devam ettiğimiz SEO çalışmaları Google tarafında çok hızlı etkilerini gördük. Bunun için minnettarız. Başarılarının devamını diliyoruz

Image
Musa AYDIN

Esdak (Eskişehir doğa arama, kurtarma ve yardım) derneği olarak yerel, ulusal ve uluslar arası hedeflerimiz var. Büyük ve kapsamlı projelerle AB işbirliklerimiz hızla yürüyor, web sitemiz, mobil iletişim güvenli ellerde, teşekkürler LYDER GROUP

Image
Mehmet AKKOÇ

LYDER GROUP Seo uzmanlığı sayesinde websitemiz ön sayfalara geldi.Beklentimizden çok daha hızlı olduğu için, işini ciddiyetle yaptığı için teşekkür ederiz.Daha önce çalıştığımız firmalarla karşılaştırmak bile gereksiz, doğru partner ile çalıştığımıza memnunuz.

Image
Ender YAZICI
Blog

Bizden Haberler