LYDER

Web Uygulaması Geliştirme

Web Uygulaması Geliştirme

Web uygulaması, web sunucuda çalışan ve internet tarayıcılardan erişilen yazılım uygulamalarıdır. Bir web sitesi de, yalnızca firma çalışanlarının ulaştığı bir intranet sistemi de, Facebook, Linkedin gibi sosyal ağlar da, tarayıcı tabanlı oyunlar da birer web uygulamasıdır. Web uygulaması geçmişte yoğun olarak kullanılan bilgisayara yüklenerek çalışan bilgisayar temelli programların yerini almıştır. Her bilgisayara ayrı ayrı yüklenmesi gereken ve bakım maliyetleri yüksek olan bilgisayar temelli programların aksine web uygulamalarının; tüm dünyadan erişilebilirliği,

  • Farklı cihazlarla erişilebilirliği,
  • Merkezi olarak güncellenebilirliği,
  • Donanım kısıtlılığının olmaması,
  • Bakım ve destek maliyetleri düşüklüğü

gibi avantajları vardır.

Web uygulamalarını nasıl geliştiriyoruz?

Keşif

LYDER GROUP’da yeni bir proje keşif aşamasıyla başlar. Bir konu fikrini keşfetmenin ve temel proje gereksinimlerini tanımlamanın en iyi yolunun bunu buluyoruz. Müşteriler de iş fikirlerini doğrulamak ve yatırıma değer olup olmadığına karar vermek için göürşmeler yapıldığı aşamadır.. Bu aşamada müşterinin bir yazılım ürünüyle çözmek istediği sorunu analiz ediyor ve uygulanması gereken işlevselliği tartışıyoruz. Ekibimizin müşteriden mümkün olduğunca fazla proje bilgisi alması çok önemlidir. Böylece projenin karmaşıklığını doğru bir şekilde belirleyip müşteriye kesin zaman ve maliyet tahminlerini sunabileceğiz.

Tasarım

Tasarım ekibimiz, nihai web tasarımlarının temelini oluşturan tıklanabilir prototipler oluşturur. Müşterilere ürünlerinin nasıl görüneceğini göstermek için gelecekteki bir uygulamanın kullanıcı akışını oluşturuyoruz. Bu akışın sezgisel ve takip edilmesi kolay olduğundan emin olmak için gerçek kullanıcılar üzerinde daha fazla test edilmektedir. Kullanıcı arayüzü açısından görsel çekiciliği en büyük önceliğimiz haline getiriyoruz çünkü çevrimiçi işletmelerin ilk kez kullananlar üzerinde harika bir izlenim bırakmasının ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Böylece şık ve zarif web tasarımıyla müşterileriyle uzun vadeli ilişkiler kurmalarına yardımcı oluyoruz.

Geliştirme

Tüm geliştirme sürecini kısa sprintlere bölüyoruz. Her sprint belirli bir yapıyı takip eder. Önce planlama gelir, sonra geliştirmenin kendisi gelir. Bundan sonra uygulanan işlevselliği test edip yayınlıyoruz (hiçbir hata olmaması şartıyla) ve raporları yazıyoruz. Bir sprint tamamlandıktan sonra geliştirme ekibimiz bir sonrakine geçer.

Yayınlama

Bu, yazılım geliştirme sürecinin son aşamasıdır. Kalite güvence mühendislerimiz her özelliğin düzgün çalıştığından emin olmak için manuel ve otomatik testler yaptıktan sonra tüm bileşenler, veriler ve yazdığımız son kod üretime dağıtılır. Bu aşamada özel web uygulaması geliştirme ekibimiz, işlevsellik veya giderilen hatalar gibi ürünle ilgili temel bilgileri tamamlar.

Destek

LYDER GROUP , ürünün piyasaya sürülmesinden çok sonra bile müşterilere verilen desteği önemser. Müşterilerin rahatlığı için onlara destek olmak için çeşitli anlaşma yolları sunuyoruz. Bunlardan ilki aylık abonelik desteği; yani müşterilerin belirli bir aylık ücret karşılığında belirli sayıda destek alması anlamına geliyor.  Diğeride yıllık abonelik, her iki destek modeli içinde müşterilerimize çeşitli teklifler sunmaktayız.